Интер победи Удинезе с 3:0 като гост и се върна на 4-ата позиция в Серия "А" след мачовете от 11-ия кръг. "Нерадзурите" събраха актив от 22 точки - с една повече от Фиорентина.

Родриго Паласио откри резултата в 25-ата минута, а само четири по-късно Андреа Ранокия удвои преднината на гостите от Милано. Точка на спора сложи Рики Алварес в последните секунди на срещата, когато фиксира крайното 3:0.

Лацио пък допусна шокираща загуба от Дженоа с 0:2 пред собствена публика. След нулева първа част "орлите" допуснаха гол в 60-ата минута, когато Юрай Куцка зарадва феновете на "грифоните". 12 по-късно пък Алберто Джилардино бе точен от дузпа и генуезците си тръгнаха с трите точки от "Стадио Олимпико".

Верона продължава пътя си към върха след победа с 2:1 над Каляри. Неостаряващият Лука Тони откри още в 8-ата минута, а Бошко Янкович направи 2:0 в 57-ата минута. Даниеле Конти върна едно попадение за южняците в 90-ата минута, но за повече островитяните нямаха сили.