Интер не изпита никакви затруднения срещу втородивизионния Читадела и продължава към 4-ия кръг за Купата на Италия. Срещата се игра на „Сан Сиро”, а освен това след 30-ата минута играха и с човек повече, което допълнително помогна за разгромната победа с 4:0.

Резултатът бе открит в 18-ата минута от Джонатан, а след половин час игра Пекорино спря с нарушение голова атака в наказателното поле и получи червен картон, а Интер – правото да изпълни дузпа. Паласио бе точен от бялата точка за 2:0.

В 58-ата минута отново той бе точен за класическото 3:0, а крайният резултат оформи Андреа Ранокия в 62-ата минута.

Аталанта пък победи Бари с 3:0 и също се класира за 4-ия кръг. Първодивизионният тим не допусна изненада и с лекота се наложи над съперника си то Серия „Б”. Два гола за победата вкара младият хърватски нападател Марко Ливая – в 7-ата и в 31-ата минути. В 75-ата минута пък Джузепе Де Лука оформи крайното 3:0.