Интер и Милан завършиха наравно 1:1 в дербито на 26-ия кръг в италианската Серия А. Равенството запази класирането, като Милан остава трети с точка повече от Интер.

Футболистите на Милан започнаха по-мобилизирано, вдъхновени от победата над Барселона в Шампионската лига през седмицата и диктуваха играта през първото полувреме. Стефан Ел Шаарауи откри резултата в полза на Милан в 21-ата минута след отлично извеждащо подаване на Кевин Принс Боатенг. Попадението е 16-о за Ел Шарауи в Серия А този сезон.

Марио Балотели можеше да накаже бившия си отбор Интер малко по-късно, но негов удар с глава бе спасен от вратаря Ханданович.

След почивката Интер постепенно взе инициативата и по-често опитваше да пробие защитата на Милан и това се случи в 71-ата минута. Японецът Ято Нагамото центрира и току-що влезлият като резерва Езекиел Скелото с глава реализира за 1:1.

До края двата отбора не пожелаха да рискуват и точките справедливо бяха поделени.