Интер победи Верона с 4:2 в мач от 9-ия кръг на Серия "А". С успеха си "нерадзурите" изпревариха тима от града на Ромео и Жулиета във временното класиране и вече са на 4-а позиция, на една точка от Ювентус, който обаче има и мач по-малко.

Начало на головото шоу на "Джузепе Меаца" даде Джонатан, който откри резултата в 9-ата минута с удар от въздуха, който рикошира в защитник на гостите. Три минути по-късно пък Паласио направи 2:0 след нов рикошет.

В 32-ата минута Рафаел Мартиньо върна едно попадение за Верона, но Камбиасо възстанови преднината на Интер в 38-ата минута. Роландо направи 4:1 в 56-ата минута, а в 71-ата Ромуло фиксира крайното 2:4.

След края на мача пък Белфодил от домакините и Морас от гостите получиха директни червени картони заради спречкване в средата на терена.