Лацио постигна драматична победа преди реванша от 1/16-финалите в Лига Европа срещу Лудогорец. "Орлите" победиха Сасуоло с 3:2, като четири от попаденията паднаха след почивката.

Вижте головете и по-интересните положения в срещата:

Преди началото на срещата феновете на домакините издигнаха транспаранти против президента на клуба Клаудио Лотито. Някои от тях гласяха: "Лотито, върви си", "Освободи Лацио", "Лотито - крадец на мечтите".

Стефан Раду откри резултата в 36-ата минута с красиво изпълнение. В 57-ата минута Мирослав Клозе можеше да удвои, но след негов изстрел, топката премина на сантиметри от лявата греда.

В 69-ата минута Доменико Беради застраши вратата на домакините с ефектно изпълнение. Топката обаче премина над гредата. Три по-късно Серджо Флораки възстанови равенството с удар отблизо, възползвайки се от недобра намеса на отбраната на "орлите".

Радостта им обаче бе кратка, защото в ответната атака Клозе бе изведен от Алваро Гонсалес и с хладнокръвно изпълнение направи резултата 2:1.

Сасуоло обаче не се отказа и в 79-ата минута реализира втория си гол в мача. Антонио Флоро Флорес изравни след великолепно изпълнение на пряк свободен удар.
Това обаче не бе последния гол в този мач. В 83-ата минута Раду прати топката с глава в долния десен ъгъл за 3:2.

Така в класирането Лацио е десети с 35 точки, а Сасуоло, за когото това бе шеста поредна загуба, продължава да бъде на последното 20-о място с едва 17 спечелени точки.

На 27 февруари (четвъртък) от 20:00 часа на стадион "Васил Левски" в София Лудогорец посреща Лацио в мач от Лига Европа. Българският отбор е с добри шансове да продължи напред, след като спечели с 1:0 в Рим.