Фиорентина и Дженоа завършиха наравно 3:3 в последния мач от 21-ия кръг на Серия "А". Така "виолетовите" не успяха да се приближат до третия Наполи, който запази трите точки преднина, които има пред тима от Флоренция.

Алберто Акуилани изригна с първия хеттрик в кариерата си, но и това се оказа недостатъчно за "Ла Виола", за да стигне до трите точки.

Двубоят започна кошмарно за домакините, които се оказаха догонващи в резултата в 27-ата минута, след като Алберто Джилардино откри в полза на гостите от скандална дузпа за симулация на Антонели в наказателното поле на Фиорентина.

Все пак 33-ата минута Алберто Акуилани изравни след нова дузпа, отсъдена за нарушение срещу Амброзини. Още в следващата си атака обаче гостите си върнаха преднината, когато Лука Антонини вкара за 2:1, измъквайки се от защитата във "виолетово".

Гостите вече предчувстваха как се прибират с гол преднина на почивката, но Акуилани изравни три минути преди края на първата част след разбъркване в наказателното поле.

В 57-ата минута италианският национал оформи хеттрика си, като направи обрата в резултата пълен - 3:2 за Фиорентина. Точка на спора обаче сложи Себастиан де Майо, който изравни за 3:3 в 78-ата минута след грешка в защитата на домакините.