Шампионът и лидер в Серия А Ювентус допусна 4-та загуба през сезона, след като загуби дербито като гост на Рома с 0:1. Единственият гол в срещата реализира капитанът на "вълците" Франческо Тоти.

Двубоят на "Олимпико" започна с окрит и агресивен футбол от двата отбора. Гостите от Торино владееха по-често топката и положенията им бяха по-опасни. Първата възможност за гол пропусна нападателя на домакините Освалдо, който стреля отблизо , но Буфон спаси.

Юве на няколко пъти можеше да открие резултата, но пропуски направиха Матри и Вучинич, а хубав фаул на Пирло бе спасен от Стекелмбург. В края на полувремето иницитивата бе на страната на Рома, но играчите на новия наставник Андреацоли направиха няколко пропуска.

Втората част започна равностойно, като гостите можеха да поведат, ако силен удар на Вучинич от воле бе намерил целта. Постепенно Рома започна да притиска по-често съперника си и създаде няколко много опасни ситуации, в които опитния Буфон реагира блестящо.

Така се стигна до 58-ата минута, когато ветеранът Тоти взриви трибуните с прекрасен гол. След центриране топката бе отбита около границата на наказателното поле, където Тоти от движение със силен шут не остави никакъв шанс на Буфон.

След като поведе в резултата Рома заигра още по-активно и бе близо до второ попадение, но удари на Освалдо, ламела и Тоти не намериха целта. В края на срещата Юве опита да стигне до изравняване, но влезлите като резерви Анелка и Джовинко пропуснаха своите шансове.

След негативна серия от пет маа без победа в Серия А Рома спечели важни три точки се изкачи на 7-мо място. Ювентус остава лидер с 55 точки следван от Наполи с 50, но и мач по-малко срещу Сампдория, който ще се играе утре.

В друга среща играна днес Палермо успя да стигне до равенство 1:1 кат гост на Киево.