Фиорентина стигна само до равенство със Сампдория в последния мач от 15-ия кръг на Серия „А“ и по този начин „виолетовите“ загубиха третото си място, където вече се настани Интер.

Срещата във Флоренция завърши 2:2, а в последните минути на мача гостите останаха с човек по-малко, след като Мустафи получи червен картон в 89-ата.

Фиорентина започна срещата много добре и поведе в 22-ата минута с гол на Стефан Савич, който бе точен с глава след центриране на Барха Валеро. Само 4 минути по-късно Сампдория можеше да изравни, но хубав идар на Фернандо Тисоне се отби от напречната греда.

В самото начало на второто полувреме обаче гостите все пак успяха да върнат равенството на терена – в 48-ата минута Ненад Крсътич получи чудесен пас в наказателното поле и реализира за 1:1. Добрата игра на „виолетовите“ обаче продължи, но въпреки това в 72-ата минута Сампдория стигна до пълен обрат след контраатака. Попадението бе автогол на Гонсало Родригес, който неволно сбърка след остро центриране в наказателното поле.

Само 3 минути по-късно обаче Фиорентина все пак изравни и се добра до заслужена точка. Точен отново бе Савич, който бе изпуснат от защитата и с глава направи 2:2.

В 89-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Мустафи получи червен картон, но времето не стигна на домакините да победят, въпреки че в последните секунди Акуилани беше на косъм от това, но Да Коща направи чудесно спасяване.

След този мач Фиорентина се смъкна на 4-а позиция с 29 точки, колкото има и петият Лацио, но е с по-лоша голова разлика. Сампдория е на 12-а позиция със 17 точки. Лидер в Италия е Ювентус с 35 точки, следван от Наполи с 33 и Интер с 31.