С гол на Стефан Ел Шаарави Милан спечели много важна победа с 2:1 като гост на Удинезе в мач от 23-ия кръг на Серия "А". Така "росонерите" излязоха начело на класирането с две точки пред Ювентус, който обаче има два мача по-малко.

Голмайсторът на Серия "А" Антонио ди Натале даде аванс на Удинезе за радост на тифозите на "Стадио Фриули" в 19-ата минута, но с две късни попадения шампионите се измъкнаха с трите точки.

Влезлият като резерва Макси Лопес изравни в 77-ата минута с първия си гол за Милан, а в 85-ата минута аржентинецът асистира на Ел Шаарави за втория гол, който донесе успеха на възпитаниците на Масимилиано Алегри.

Това бе втора поредна загуба за Удинезе след поражението с 2:3 като гост на Фиорентина миналата седмица.