Алберто Джилардино отбеляза два гола при победата на Болоня с 4:0 над гостуващия Киево в първия мач от 20-ия кръг на Серия "А".

Така световният шампион от 2006 година вече има осем попадения от началото на сезона.

Гръцкият полузащитник Панайотис Коне откри резултата в 13-ата минута, след като засече с глава центриране от ъглов удар. Минута преди почивката Джилардино направи 2:0 след асистенция на Диего Перес.

В 59-ата минута след грешка на вратаря на гостите Стефано Сорентино Джила вкара втория си гол в мача. Маноло Габиадини оформи крайния резултат минута преди последния съдийски сигнал.

След успеха Болоня събра 21 точки и се изкачи на 13-о място в класирането, докато Киево е на 11-а позиция с 24 точки. Интер играе с Пескара по-късно днес. Утре шампионът Ювентус гостува на Парма.