Истинска драма, която завърши с дузпи, изпрати Лацио на 1/4-финал за Купата на Италия. „Орлите” стигнаха драматично до равенство 1:1 със Сиена с попадение в 5-ата минута на продължението на редовното време, а после бяха по-добри от бялата точка.

Редовното време и продълженията завършиха при 1:1. При дебюта на новия си наставник Джузепе Якини гостите изненадващо поведоха в 56-ата минута, след като вратарят Хуан Карисо изби удар на Франческо Валиано, но при опита си да изчисти бранителят на домакините Микаел Сиани стреля в тялото на съотборника си Лорик Кана и топката влезе в мрежата на Лацио.

Римляните бяха на секунди от първа загуба след девет поредни мача от началото на ноември насам, но Сиани се реваншира с изравнителен гол с глава в петата минута на добавеното време.

В продълженията Сиена, който загуби последните си три мача в Серие А, беше по-близо до победата, но Симоне Вергасола и Режиналдо не успяха да реализират от изгодни положения.

Така се стигна до дузпите, при които в герой за Лацио се превърна аржентинският страж Карисо. Той отрази ударите от бялата точка на Вергасола и на резервата Марсело Ларондо, а Стефано Маури, Кристиан Ледесма, Симоне Флокари и Либор Козак бяха точни и пратиха столичани напред в турнира.

На четвъртфиналите Лацио ще играе срещу Катания на 9 януари.