Болоня изненадващо взе точка при домакинството си на един от основните претенденти за шампионската титла в Италия този сезон - Наполи. Двубоят от 20-ия кръг на първенството на стадио "Ренато Дал'Ара" завърши наравно 2:2.

Така Болоня продължава да бъде без поражение под ръководството на новия си наставник Давиде Балардини. След двумесечно отсъствие пък в игра за Наполи се завърна Марек Хамшик.

Иначе домакините първи стигнаха до гол в 37-ата минута, когато точен бе Роландо Бианки. След почивката обаче момчетата на Рафаел Бенитес стигнаха до пълен обрат. Първо Гонзало Игуаин изравни в 62-ата от дузпа, а 18 по-късно друг бивш играч на Реал (Мадрид) - Хосе Кайехон даде аванс на "небесносините".

Малко след това Болоня остана с 10 души на терена, след като Коне бе изгонен за втори жълт картон. И точно, когато Наполи виждаше как ще си тръгне с три точки, Бианко с хладнокръвен изстрел с десния крак оформи крайното 2:2 с втория си гол в мача, паднал в 90-ата минута.

Така Наполи е на трето място в класирането с 43 точки, като има аванс от само 3 пред четвъртия Фиорентина. Болоня пък е в зоната на изпадащите със 17. Лидерът Ювентус има 55.