Аталанта победи Наполи с 3:0 в мач от 22-ия кръг на Серия "А" и нанесе сериозен удар по амбициите на Рафа Бенитес и тима му към челните места.

С два гола за победителите се отличи Херман Денис, който наказа разсеяната защита и неконцентрирания вратар Пепе Рейна.

Аржентинецът откри в 47-ата минута с шут отдалеч, който завари неподготвен стража на гостите. Рейна подцени топкат и позволи тя да мине под плонжа му - 1:0.

В 64-ата минута пък Инлер изчисти топката в краката на Денис, който с мощен удар препарира Рейна за втори път.

Крайното 3:0 оформи Максимилиано Моралес, който се възползва от нова грешка в защитата на Наполи и отблизо наказа гостите за трети път.

Така Аталанта събра актив от 24 точки - колкото има и 11-ият Дженоа. Наполи пък остава на трета позиция с 44 пункта и пропусна да се откъсне от преследвача си Фиорентина.