Рома отново разочарова феновете си. "Вълците" загубиха с 1:4 при гостуването си на Аталанта в мач от 25-ия кръг на Серия "А". Домакините започнаха атаките си още с началото на мача, като в 3-ата минута Марилунго уцели страничната греда.
Седем минути по-късно той се поправи и откри резултата, а в 19-ата Денис удвои преднината на Аталанта. В средата на първата част тимът на Луис Енрике върна едно попадение чрез Фабио Борини. Силите на Рома обаче не стигнаха за нещо повече.
Веднага след подновяването на играта Денис се разписа за втори път, а в 53-ата минута Пабло Освалдо още повече утежни положението на "вълците", получавайки директен червен картон. До края Денис се разписа още веднъж и оформи хеттрика си в 66-ата минута.
За капак Рома получи още един червен картон на Марко Касети в 82-ата минута. Така в класирането Рома е на пета позиция с 38 точки, докато Аталанта е на 11-ата позиция с 31 точки.
Валери Божинов пък остана на резервната скамейка за Лече при успеха като гост над Каляри с 2:1.
Ето и останалите резултати:
Киево - Чезена 1:0
Катания - Новара 3:1
Сиена - Палермо 4:1