Фиорентина измъкна равенство 2:2 срещу Милан в мач от 31-ия кръг на Серия "А". "Виолетовите" играха с 10 души през втората част, но въпреки това успяха да компенсират това, че изоставаха с 0:2 на почивката.

Гостите успяха да открият резултата още в 14-ата минута с първото си положение в мача. Точен бе бившият капитан на домакините Рикардо Монтоливо. "Росонерите" наложиха превес, като Съли Мунтари, Стефан Ел Шаарауи и Марио Балотели пропуснаха да удвоят.

От състава на Фиорентина пък Йоветич и Паскуал се озоваха в най-добра позиция до почивката. В 39-ата минута ситуацията на домакините стана много сложна, тъй като за директен червен картон от игра бе изгонен Ненад Томович.

Милан стигна до второ попадение в 62-ата минута, когато авторът на първия гол Монтоливо подаде към Матю Фламини, който реализира за 2:0. След това обаче "росонерите" претърпяха истински шок, тъй като "виолетовите" успяха да изравнят чрез две дузпи. Адем Ляич у Давид Писаро се разписаха в 66-ата и 73-ата минути.

Малко по-късно Марио Балотели, който бе глобен, защото пушел в тоалетната на влака на път за Флоренция, можеше да отбележи от фаул, но изстрелът му мина покрай рамката.

Така в класирането Милан е трети с 58 точки, а Фиорентина - четвърти с 52. Лидер е Ювентус със 71 точки.