Байерн постигна уникална победа над Хамбургер, която дълго ще се помни. Баварците буквално размазаха своя противник с 9:2, като пуснаха гостите да се разпишат едва в края на мача, след като водеха с 8:0.

Клаудио Писаро се отличи с четири гола за лидерите в Бундеслигата, а Ариен Робен вкара на два пъти във вратата на Рене Адлер.

Началото на головата фиеста на "Алианц Арена" в Мюнхен даде Джердан Шакири още в 5-ата минута, а в 19-ата Бащиан Швайнщайгер удвои. Писаро покачи на 3:0 в 30-ата минута, а три по-късно Робен направи 4:0. На почивката двата тима се оттеглиха при резултат 5:0 след второ попадение на Писаро.

Перуанският нападател оформи хеттрика си в 53-ата минута, а секунди по-късно подаде за втория гол на Робен за 7:0. Отново Писаро се разписа за 8:0 в 68-ата минута, а Джефри Брума отсрами гостите с почетен гол в 75-ата минута.

Още в следващата атака Франк Рибери върна осемте гола преднина на Байерн за 9:1, а крайното 9:2 оформи защитникът Хайко Вестерман четири минути преди края.

Победата не е най-убедителната в историята на Бундеслигата, като през 1978-а година Борусия (Мьонхенгладбах) съсипва с 12:0 съименниците си от Дортмунд. Това обаче със сигурност е най-изразителния успех за Байерн за първенство.

Хамбургер няма късмета срещу бъдещите шампиони, като в предишните две години инкасираше тежки поражения от по 0:5 и 0:6 от Борусия (Дортмунд), а най-тежката им загуба също е 2:9 и пак в Мюнхен - но през 1964 година от Мюнхен 1860.