Нюрнберг и Хамбургер завършиха 1:1 в мач от 18-ия кръг на Бундеслигата. И двата гола паднаха през второто полувреме, а преди това срещата не беше от най-интересните. Двата тима спечелиха по точка, като с нея Хамбургер изравни Щутгарт с 25 точки и вече е на 9-а позиция. Нюрнберг пък е само на една позиция над зоната на изпадащите с 21 точки.

През първото полувреме не се случи нищо особено вълнуващо на терена. В 66-ата минута на мача дойде първото сериозно положение в мача, когато Хавиер Пинола можеше да си отбележи автогол, но в крайна сметка топката се удари в гредата.

В 70-ата минута Хамбургер поведе с гол на Рундевс, който бе точен с глава. Само 5 минути по-късно Нюрнберг обаче изравни. Голът бе дело на Пекхарт.

В продължението на мача Хеун-Мин Сон можеше да донесе победата на Хамбургер, но ударът му среща страничната греда.

В друг мач от кръга Аугсбург спечели като гост на Фортуна (Дюселдорф) с 3:2.