Фрайбург пропусна възможността да се вклини в битката за място в Шампионската лига, след като отстъпи с 1:2 на Щутгарт в среща от 30-ия кръг на Бундеслигата. Фрайбург остана на 5-о място с 45 точки, на 1 от Шалке, който заема 4-ото място. Щутгарт пък събра 39 и се изкачи на 10-о място.

Кристиан Гентер даде аванс на швабите в 33-ата минута, след като се разписа с глава. Две минути преди края на първото полувреме Ведад Ибишевич вкара за 2:0 след контраатака. Гостите се опитаха през второто полувреме да се върнат в мача, но едва в 88-ата минута Иван Сантини отбеляза почетното попадение.

За Щутгарт това е втора победа над същия съперник в рамките на четири дни, след като постигна победа с 2:1 и на полуфинал за купата на страната.

В другия мач Нюрнберг падна от Гройтер Фюрт с 0:1.