Шест кръга преди края на първенството в Германия Байерн вече е шампион. Това стана факт, след като баварците спечелиха с 1:0 при гостуването си на Айнтрахт и вече са недостижими на върха.

Байерн събра актив от 75 точки или точно 20 повече пред намиращия се на 2-ро място Борусия (Дормунд). Така колосът на германския футбол увеличи броя си рекордни титли в Бундеслигата. Те вече са 23 на брой, а с това и бе прекъсната 2-годишната суша, в която Борусия (Дортмунд) се поздравяваше като шампион.

Швайнщайгер бележи.

Голът за успеха на Байерн във Франкфурт бе дело на Бастиан Швайнщайгер в 52-ата минута. През първото полувреме, в 27-ата минута, Дейвид Алаба пък пропуска дузпа, като уцели греда.

Единственият преследвач, поне на теория, до този кръг Борусия (Дортмунд) запазва 2-ата си позиция след трудна победа с 4:2 като домакин в изпълнен с обрати мач с Аугсбург. "Жълто-черните" са с 55 точки и вече имат 6 повече от Байер (Леверкузен), който изненадващо направи 1:1 с гостуващия Волфсбург.

Алаба нацели гредата от дузпа.

Сега Байерн вече може изцяло да мисли за мачовете си от Шампионската лига. В сряда, 10 април, баварците гостуват на Ювентус в реванш от четвъртфиналите на турнира, а срещата ще може да гледате пряко по bTV Action и онлайн на VOYO.BG от 21:45 часа. Ден по-рано, в същия час, ще може да проследите и другия германски представител в най-силния европейски клубен турнир - Борусия (Дортмунд), който приема Малага.

Феновете на Байерн се бяха подготвили със салатиерата.

Юп Хайнкес ще се раздели с Байерн поне с шампионска титла на Германия.
Снимка: Getty Images/Guliver Photos