Шалке се разправи с 3:0 с Щутгарт и се изкачи на 5-а позиция в класирането с 24 точки, на 10 от лидера Байерн. Две попадения вкара перуанецът Джеферсон Фарфан, който откри резултата в 34-ата минута, а в 47-ата удвои от дузпа.

Американецът Джерамейн Джоунс оформи крайното 3:0 в 79-ата минута. Поражението пък свали напрежението над треньора Йенс Келер, който досега беше заплашен с уволнение.

Юлиан Драхслер асистира за първия гол на домакините, извеждайки Фарфан по диагонала от дясно. Драхслер изработи и дузпата, когато беше повален от Кристиан Гентнер, а второто попадение на Фарфан е негово 7-о за сезона. В 79-ата минута пък Джоунс направи 3:0 с топовен изстрел до лявата греда.

"Играхме много добре днес. Направо е лудост, че губим с 0:3", коментира треньорът на гостите Томас Шнайдер, чийто отбор има една победа от последните си седем мача.