Шалке записа трети пореден успех в Бундеслигата. "Кралскосините" се наложиха с 2:0 над Хановер. И двете попадения паднаха през първото полувреме. Джеферсон Фарфан откри резултата в 39-ата минута, а пет по-късно Макс Майер удвои преднината на домакините.

В класирането Шалке е четвърти с 37 точки, а Хановер е десети с 24. Лидер е Байерн (Мюнхен) с 56 точки.

Преди това Аугсбург поднесе сензация, побеждавайки Щутгарт с 4:1 при това като гост. Начало на головата фиеста постави Аркадиуш Милик, който се разписа в 35-ата минута, а малко преди почивката Андре Хан покачи на 2:0.

Положението на Щутгарт се утежни още повече в 53-ата минута, когато Ведад Ибишевич бе изгонен с директен червен картон. Само три по-късно Хан доведе нещата до 3:0. Малко след това Константин Рауш отбеляза почетното попадение за тима на Томас Шнайдер. Крайното 4:1 оформи Тобиас Вернер в 64-ата.

В подреждането Аугсбург е осми с 31 точки, а Щутгарт е 14-и с 19 точки.