Шалке победи Хановер с 5:4 в истинска голеада в първата среща от 18-ия кръг на Бундеслигата. Двата тима направиха уникално шоу за 60 000 зрители, изпълнили "Фелтинс-Арена" в Гелзенкирхен.

Началото на мача изобщо не предвещаваше подобен резултат, като на почивката домакините водеха с 1:0 след гол на Джеферсон Фарфан в предпоследната минута на първата част.

В 49-ата минута Дракслер покачи на 2:0, но само за три минути гостите от Хановер стигнаха до равенството след попадения на Сержио Пинто в 56-ата и Шаболч Хущи в 59-ата.

Пет по-късно Шалке отново поведе след гол на Хьогер, а в 67-ата Чиприан Марика върна двата гола преднина за "кралскосините" за 4:2. Още в следващата атака обаче Хущи намали на 3:4 с втория си гол в мача.

В 88-ата минута Холтби увенча добрата си игра с гол, а крайното 4:5 оформи Маме Диуф в продължението на двубоя.

Така Шалке се изкачи на 5-а позиция във временното класиране с актив от 28 точки, докато Хановер е 11-и с пет по-малко.