Борусия (Мьонхенгладбах) отстрани носителя на трофея в турнира за Купата на Германия Шалке след победа с 3:1 и по този начин се класира за четвъртфиналите в турнира.

Звездата на домакините Марко Ройс се разписа на два пъти, а едно попадение за Гладбах вкара Хуан Аранго. Шалке, които бяха в това гостуване без своя наставник Хууб Стевенс, заради семейни причини, вкараха все пак един гол чрез Драклер.

Задачата на домакините обаче се улесни сериозно, тъй като Клаас-Ян Хунтелаар и Джърмейн Джоунс видяха червения цвят. Холщайн Кил, които играят в четвъртото ниво на германския футбол, пък изненадаха неприятно елитния Майнц 05.

Те спечелиха мача между двата тима с 2:0, след като в предишните кръгове бяха отстранили Енерги Котбус и Дуисбург. Херта също продължава напред след 3:1 над Кайзерслаутерн, а Щутгарт надви Хамбургер с 2:1.