Байерн (Мюнхен) се завърна на 1-во място в Бундеслигата, след като победи Майнц с 4:1 в мач от 9-ия кръг.

Изненадващо баварците губеха на почивката с 0:1, след като в 44-ата минута Паркър от гостите откри резултата. През втората част само за две минути чрез Робен (50) и Мюлер (52) Байерн стигна до обрат. След голове на Манджулич (69) и отново Мюлер (82 - дузпа) домакините стигнаха до заслужен изразителен успех.

Борусия (Дортмунд) излезе на втора позиция след трудна победа над Хановер с 1:0. Единственото попадение в мача реализира Марко Ройс от дузпа още в 4-ата минута на мача.

Така Байерн е начело в класирането с 23 точки пред Борусия (Д), който е с 22 . Трети остана Байер (Леверкузен) след скандалната си победа вчера над Хофенхайм и има също с 22 точки.