Байерн спечели първи трофей под ръководството на Пеп Гуардиола. Европейският шампион триумфира в турнира "Телеком къп", който предшества началото на сезона в Бундеслигата. Надпреварата е неофициална и в нея участват четири отбора, които играят на директни елиминации, а продължителността на мачовете е само 60 минути.

На финала Байерн разгроми с 5:1 Борусия (Мьнхенгладбах), който бе домакин на турнира и така за първи път вдигна трофея от създаването му през 2009 г.

Гуардиола избра доста по-различен състав в сравнение с полуфиналната среща в събота, като за разлика от вчера, сега липсваше изявен централен нападател, а атаката бе водена от Томас Мюлер.

Франк Рибери откри резултата за баварците в 17-ата мин., а Филип Лам удвои в 23-ата. Тиаго Алкантара вкара първия си гол с екипа на Байерн 3 минути по-късно. В 30-ата мин. Борисия върна едно попадение чрез Лук де Йонг, но през втората част баварците отново бяха високоефективни и добавиха още 2 гола, дело на Ариен Робен в 41-ата мин. и Томас Мюлер в 60-ата.

Третото място в турнира спечели Борусия (Дортмунд) след победа с 1:0 срещу Хамбургер. Голът за "жълто-черните" реализира Йонас Хофман в 24-ата мин.