Нюрнберг победи гостуващия Майнц с 2:1 в мач от 28-ия кръг на германското първенство.

С третия успех в последните си четири мача възпитаниците на Михаел Визингер се изкачиха на девето място с 38 точки. Майнц пък прекъсна серията си от седем срещи без поражение в Бундеслигата и с 39 точки остана осми в подреждането.

Домакините имаха игрово предимство преди почивката, но гостите пропуснаха най-чистото положение. В 27-ата минута Хавиер Пинола повали Николай Мюлер в наказателното поле, но Адам Салай стреля край гредата от отсъдената дузпа. Нюрнберг заслужено поведе в 54-ата минута, когато Пер Нилсон прати топката с глава в мрежата след центриране на Хироши Кийотаке от фаул от дясно.

След час игра Майнц 05 успя да изравни. След дълъг пас на Ян Кирхоф пред наказателното поле Николай Мюлер овладя и с параболичен удар от 17 метра прехвърли излезлия неразчетено по-напред вратар на домакините Рафаел Шефер.

Нюрнберг все пак стигна до победата след ново статично положение. Кийотаке центрира от корнер, Хано Балич продължи с глава към далечната греда и Нилсон засече отблизо, реализирайки втория си гол в мача.

В другия мач от деня Хановер и Щутгарт завършиха 0:0.