Борусия (Мьонхенгладбах) победи гостуващия Хамбургер ШФ с 3:1 в мач от 31-ия кръг на германското футболно първенство. С трети успех в последните си четири мача в Бундеслигата възпитаниците на Люсиен Фавр събраха 45 точки и се изкачиха на шесто място в класирането.

Хамбургер пък допусна трето поражение в четири мача и се свлече на предпоследното място с 24 точки, на 2 точки от спасителната зона.

Гостите откриха резултата в 28-ата минута, когато Хакан Чалханоглу центрира от фаул от ляво и камерунският нападател Жак Зуа засече с глава в мрежата.

Осем минути по-късно Борусия получи дузпа след игра с ръка на Майкъл Мансиен в наказателното поле. Рене Адлер изби удара на Рене Демс от бялата точка, но при добавката белгийският бранител все пак успя да реализира за 1:1.

Домакините решиха мача с два бързи гола в последния четвърт час. В 75-ата минута Рафаел беше изведен в чиста позиция от Макс Крузе, преодоля Адлер и вкара в опразнената врата. Три минути по-късно Алваро Домингес направи 3:1, след като засече отблизо продължената от резервата Роел Броуверс топка след центриране от корнер.