Байер (Леверкузен) сложи край на серията си от шест поредни мача в Бундеслигата, в които няма победа. В мач от 27-ия кръг на шампионата момчетата на Сами Хюпия се наложиха над Аугсбург с 3:1 като гости.

Щефан Кислинг откри в 11-ата минута, но в 59-ата Тобиас Вернер възстанови равенството. В края на мача обаче бившият отбор на Димитър Бербатов реши всичко в своя полза. Точни бяха Хьон-Мин Сон (80') и Емре (83').

Така Байер уверено върви към участие в Шампионската лига. "Аспирините" са на четвърта позиция, която ще им позволи да играят в квалификациите на най-силния турн

ир. Начело е новият-стар шампион Байерн (Мюнхен) със 77 точки, следван от Борусия (Дортмунд) с 52 и Шалке с 51.

Борусия (Мьонхенгладбах), който също има амбиции да представлява Германия в Европа пък претърпя поражение с 0:1 като гост на Айнтрахт във Франкфурт. Йоселу реализира единственото попадение в 16-ата минута на двубоя. Така Борусия е на шесто място с 42 точки.

В дъното на таблицата също е интересно. Нюрнберг постигна първи успех в последните си пет срещи след 2:0 над Щутгарт. Йосип Дръмич вкара по едно попадение във всяка една от двете части.

Така Нюрнберг се отдалечи на две точки от зоната на изпадащите, където към този момент са Хамбургер, Щутгарт и Айнтрахт (Брауншвайг).