Хюн-мин Сон се разписа в 18-ата минута за победата на Байер (Леверкузен) с 1:0 над Борусия (Дортмунд), с което "аспирините" нанесоха второ домакинско поражение на своя опонент и затвърдиха второто си място в класирането.

Байер е с аванс от шест точки срещу вицешампионите, но изостава с четири пункта от Байерн, който срази със 7:0 Вердер.

"За нас е важно да покажем на цяла Германия на какво сме способни", заяви гордият спортен директор на тима Руди Фьолер след мача. Той се наслади на трета поредна победа на Байер след тежката загуба с 0:5 от английския първенец Манчестър Юнайтед в Шампионската лига.

Борусия игра доста слабо през първото полувреме на мача, но домакините се мобилизираха през втората част на "Сигнал Идуна Парк". Въпреки това, те не успяха да създадат достатъчен брой чисти положения пред вратата на Леверкузен и да вкарат гол, което доведе до загубата.

Борусия дори завърши мача с 10 човека, след като Сократис беше изгонен в добавеното време. "Заслужихме си тази загуба", призна крилото на домакините Кевин Гроскройц след мача.