Борусия (Дортмунд) спечели гостуването си на Щутгарт с 2:1 в двубой от 27-ия кръг на Бундеслигата. Лукаш Пишчек даде аванс на шампионите в 29-ата минута след асистенция на Марко Ройс. В 63-ата обаче Александру Максим изравни. Само седем минути по-късно обаче Щутгарт остана с 10 души на терена след втори жълт картон на Георг Нидермейер.

Борусия се възползва от численото си превъзходство и стигна до успеха след гол на полския национал Роберт Левандовски в 83-ата. Той се разписа в девети пореден мач на Борусия от шампионата. Така Дортмунд е втори в класирането с 52, а Щутгарт заема 12-ата позиция с 32. Лидер е Байерн (Мюнхен) с 69 точки и мач по-малко.

Шалке пък съкруши Хофенхайм за 12 минути, побеждавайки го с 3:0. Всички попадения паднаха след почивката. Първо Марко Хогер откри в 71-ата минута, а след това се разписаха Рафаел (79-ата) и Пуки (83-ата минута).

Хофенхайм успя да се справи с Шалке само през първото полувреме.

Така Шалке се реваншира на феновете си за поражението с 0:3 от Нюрнберг в предишния кръг. В класирането "кралскосините" се изкачиха на четвърта позиция с 42 точки, а Хофенхайм е 17-и с 20 точки.

Убедителна победа записа и Байер (Леверкузен) при гостуването си на Фортуна в Дюселдорф. Момчетата на Саша Левандовски се наложиха с 4:1. Гостите излязоха напред в резултата след точно изпълнена дузпа от Щефан Кислинг в 22-ата минута. В края на първата част автогол на Даниел Швааб възстанови равенството.

Щефан Кислинг (в центъра) се отчете с два гола.

След почивката Байер показа добра игра и стигна до нови три попадения. Андре Шурле се разписа два пъти - в 62-ата и 84-ата минути, а Кислинг оформи крайния резултат три минути преди края. В подреждането Леверкузен е трети с 48 точки, а Фортуна е над чертата за изпадащите отбори с 29.