Байерн продължава само с победи под ръководството на Пеп Гуардиола Бундеслигата, но този път баварците стигнаха до труден успех при гостуването си на Айнтрахт (Франкфурт) от втория кръг на шампионата. Испанският треньор не направи почти никакви промени в сравнение с миналогодишния шампионски състав, като единствено Шакири бе на мястото на Робен. Байерн обаче не бе толкова изразителен, колкото всички свикнаха в последно време и спечели само с 1:0 във Франкфурт.

Единственият гол реализира Марио Манджукич още в 13-ата минута на двубоя.

Така все пак баварците продължават с пълен актив от 6 точки, а участникът в Лига Европа Айнтрахт все още е без точка.

Два изненадващи разгрома обаче се получиха в останалите срещи. Волфсбург бе неочаквано убедителен в домакинството си на Шалке и спечели с 4:0, а борилият се до последно за оцеляването си през миналия сезон Хофенхайм разби Хамбургер като гост с 5:1.

Волфсбург вкара бързи 3 гола в рамките на по-малко от 15 минути в началото на второто полувреме. Робин Кнохе откри в 54-ата мин., Виейриня бе точен в 61-ата, а Налдо в 68-ата. В добавеното време Щефан Кучке бе точен за крайното 4:0. За Волфсбург това бяха първи 3 точки, докато Шалке остава с 1 точка.

В Хамбург треньорът Торстен Финк изглежда вече може да мисли за стягане на куфарите след срамната загуба на неговия тим. Хофенхайм откри резултата чрез Фирмино в 5-ата мин., но Ван дер Ваарт изравни от дузпа в 44-ата. След почивката обаче се изсипа дъжд от голове във вратата на Хамбургер. Фоланд в възстанови аванса на гостите в 50-ата мин., последваха 2 попадения на Модест в 67-ата и 74-ата минути, а Фирмино оформи крайното 1:5 в 77-ата. Така след втория кръг Хофенхайм е с 4 точки, а Хамбургер с 1.

С пълен актив от 6 точки след днешните мачове продължават Майнц, който победи с 2:1 при гостуването си на Фрайбург, Байер (Леверкузен), наложил се с 1:0 при визитата на Щутгарт и Вердер, победил с 1:0 в домакинството си на Аугсбург.