Хамбургер спечели дербито на Северна Германия срещу гостуващия Вердер (Бремен) с 3:2 в мач от 19-ия кръг на Бундеслигата.

Двубоят се игра пред близо 60 хиляди зрители и предложи много емоции на зрителите.

Вердер поведе още в 9-ата минута, когато Асани Лукимя се разписа с глава след центриране от корнер. Домакините успяха да изравнят в средата на първата част чрез корееца Сон Хюнг-Мин. В първата минута на второто полувреме Денис Аого изведе Хамбургер напред, а малко след това Артьомс Рудневс покачи на 3:1.

В 54-ата минута защитникът на Вердер Сократис Папастатополус вкара с удар извън наказателното поле и върна интригата в двубоя.

Шансовете на гостите за точка обаче бяха попарени от втори жълт картон на Клеменс Фриц в 80-ата минута. Резервата Марко Арнаутович пък остави Вердер с 9 души на терена след червен картон в добавеното време.

След този успех Хамбургер се изкачи на 9-та позиция с 28 точки. Вердер е 12-ти с 22 точки.