Айнтрахт се наложи над Хамбургер с 2:0 като гост в мач от 20-ия кръг на германското футболно първенство. С четвъртата победа в последните си пет мача възпитаниците на Армин Фее се утвърдиха на четвъртото място с 36 точки, колкото има и третият Борусия (Дортмунд).

Хамбургер пък прекъсна серия от четири поредни успеха на "Имтех Арина" и три месеца без поражение като домакин в Бундеслигата. Възпитаниците на Торстен Финк останаха на девета позиция с 28 точки.

Айнтрахт откри резултата в 22-ата минута. Себастиан Роде намери в дясно в наказателното поле Щефан Айгнер, който центрира остро по тревата малкото наказателно поле и Сърждан Лакич отблизо засече в опразнената врата.

В 36-ата минута Айгнер центрира от дясно и непокрития на далечната греда Лакич с глава направи 2:0.

Малко след почивката Александър Майер можеше да направи резултата класически, но силният му изстрел от 20 метра срещна гредата.

Постепенно Хамбургер натисна в търсене на по-позитивен резултат, но вратарят на гостите Кевин Трап се отличи с няколко ключови намеси и запази мрежата си суха за втори път в последните четири мача от първенството.