Борусия (Дортмунд) не успя да победи Нюрнберг като гост след равенство 1:1 в мач от 6-ия кръг на Бундеслигата. Така "жълто-черните" прекъснаха серията си от пет поредни победи от началото на сезона в Германия.

Възпитаниците на Юрген Клоп поведоха в 37-ата минута чрез Шмелцер, но Нилсон донесе точката за Нюрнберг минути след подновяването на играта през второто полувреме.

Така Борусия продължава да води в класирането с актив от 16 точки, но и мач повече от Байерн, който по-късно днес гостува на Шалке.

Байер (Леверкузен) пък излезе на втора позиция след убедителна победа с 4:1 при гостуването си на Майнц. Гостите напълно надиграха противника си и записаха втори пореден успех след загубата от Шалке в края на август.

Вердер се изкачи на 9-а позиция след победа с 2:0 като гост на Хамбургер, а Хановер вече е 4-и, побеждавайки Аугсбург с 2:1.