Борусия (Мьонхенгладбах) и Борусия (Дортмунд) разделиха по точка в мача помежду им от 23-ия кръг на Будеслигата.

Срещата завърши при резултат 1:1. Така домакините нямат успех вече пет двубоя във всички турнири.

Равенството отдалечи шампионите от Дортмунд на 17 точки от лидера Байерн (Мюнхен.

Пред близо 55 000 зрители, изпълнили до краен предел трибуните на стадиона в Мьонхенгладбах, гостите от Дортмунд поведоха с гол на Марио Гьотце от дузпа в 31-ата минута.

Домакините обаче изравниха в 67-ата минута с гол на Амин Йонес, който бе негов първи в Бундеслигата.

За щастие на шампионите, преследвачът им Байер (Леверкузен) също допусна грешка, не успя да бие последния в класирането - Гройтер Фюрт (0:0) и остава на трето място - на точка зад Борусия (Дортмунд).