Борещите се за място в челото Борусия (Дортмунд) и Борусия (Мьонхенгладбах) взеха необходимото при своите гостувания от 22-ия кръг и успяха да спечелят трите точки съответно срещу Херта и Кайзерслаутерн.

Лидерът в Бундеслигата Борусия (Дортмунд) постигна минимална победа с 1:0 в Берлин. Единственият гол реализира Кевин Гроскройц в 67-ата минута. Той реализира с удар наподобяващ задна ножица, правейки добавка след като Роберт Левандовски с глава нацели гредата.

Херта бе без новия си треньор Ото Рехагел, който пристига в неделя в Берлин.

С успеха Дортмунд събра 49 точки води на върха, с 3 точки пред Борусия (Мьонхенгладбах).

Марко Ройс и компания поне за кратко задминаха Байерн за позицията под върха след успех с 2:1 при визитата на Кайзерслаутерн.

Патрик Херман и Хуан Аранго вкараха в първите 15 минути, за да убият набързо интригата. Йесен намали в 63-ата минута, но за повече домакините нямаха сили.

Байерн играе по-късно днес с опашкаря Фрайбург.

В северняшкото дерби Вердер се наложи с 3:1 като гост на Хамбургер. Марко Марин откри в 9-ата мин. , а 18-годишният Том Трибул удвои в последната минута на първото полувреме. Младен Петрич намали в 75-ата мин., а Марко Арнауточив оформи крайното 1:3 в 86-ата мин.