Борусия (Дортмунд) претърпя първа шампионатна загуба за сезона след поражение с 0:2 при гостуването на Борусия (Мьонхенгладбах) в среща от 8-ия кръг на Бундеслигата.

Двубоят вървеше към нулево равенство, но 10 минути преди края Дортмунд остана с човек по малко след червен картон на Матс Хумелс, изгонен за нарушение в наказателното поле. Реферът отсъди дузпа в полза на домакините, която германският национал Макс Крузе превърна в гол.

Четири минути преди края бразилецът Рафаел вкара второ попадение за Мьонхенгладбах при контраатака и домакините записаха престижен успех.

Дортмунд остава лидер с равни точки и по-добра голова разлика от Байерн (Мюнхен), който тази вечер гостува на Байер (Леверкузен) и ако спечели поне точка, ще излезе еднолично начело в таблицата. Победата пък изкачи Мьонхенгладбах на четвърто място в класирането.

Новакът Айнтрахт (Брауншвайг) записа първа победа за сезона след изненадващ успех с 2:0 като гост на Волфсбург.
Участникът в Шампионска лига Шалке надигра очаквано Аугсбург с 4:1 и се изкачи на осмо място в таблицата.

Аугсбург поведе в 10-ата минута с гол на Саша Мьолдерс, но пет минути по-късно остана с човек по-малко след червен картон на Рагнар Клаван, което предопредели обрата в мача. Кевин-Принс Боатенг изравни от дузпа в 16-а минута, а Адам Салай добави две попадения в 28 и 78 минути. Крайното 4:1 за Шалке оформи Макс Мейер четири минути преди края.