Хамбургер изненада шампиона Борусия (Дортмунд) и го победи с 4:1 като гост в мач от 21-ия кръг на Бундеслигата.

С това поражение момчетата на Юрген Клоп се отдалечиха още повече от лидера Байерн (Мюнхен), който по-късно ще играе с Шалке.

Роберт Левандовски откри резултата в 17-ата минута, но в следващата атака Рудневс възстанови равенството. В 26-ата минута Хеунг-Мин Сон направи пълен обрат, а в 31-ата Левандовски напусна терена заради директен червен картон и ситуацията на Борусия стана още по-сложна, тъй като остана с 10 човека на терена.

В 60-ата минута Джефри Брума от състава на гостите също бе изгонен и така бе заличено численото предимство на Хамбургер. Въпреки това две минути по-късно тимът на Торстен Финк стигна до нов гол, дело отново на Артьом Рудневс. Минута преди края Сон оформи крайния резултат с втория си гол в мача.

В класирането начело е Байерн с 51 точки и мач по-малко, пред Борусия (Дортмунд) с 39. Хамбургер пък се изкачи на пето място с 31 точки.

В друг мач Вердер (Бремен) задълбочи кризата в Щутгарт след успех с 4:1 като гост. Бившият тим на Красимир Балъков записа пети пореден мач без победа.

Гостите пропуснаха чудесна възможност да открият резултата в 24-ата минута, когато Кевин Де Брюин нацели страничната греда. 10 по-късно Мехмет Екици обаче не сгреши.

Всички останали попадения паднаха след почивката. В 50-ата минута Ибрахима Траоре бе точен за 1:1. В следващите минути обаче Вердер тотално надигра съперника си и вкара цели три гола във вратата на Свен Улрих. Разписаха се Арън Хънт в 61-ата, Екизи в 74-ата и Де Брюин в 90-ата минути.

В подреждането Вердер е на 11-ата позиция, а Щутгарт е 14-и с 25 точки.