Борусия (Дортмунд) спечели Суперкупата на Германия след победа с 4:2 срещу шампиона Байерн. Двубоят бе официален дебют за новия треньор на баварците Хосеп Гуардиола, а с успеха си "жълто-черните" успяха да вземат малък реванш за загубата си от същия съперник на финала в Шампионската лига.

Още в 6-ата минута Борусия поведе в резултата след колективна грешка в защитата на Байерн, наказана от Марко Ройс, който препарира Том Щарке - 1:0 за дортмундци.

Отговорът на баварците дойде чак в началото на второто полувреме, когато Ариен Робен засече с глава центриране на Филип Лам и изравни - 1:1.

Това обаче като че ли ядоса още повече домакините, които още в ответната атака си върнаха преднината след автогол на Даниел ван Буйтен. В следващата минута пък Гюндоган довърши съперника с трети гол.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Байерн показа дух и намали на 2:3 в 64-ата минута, когато отново Робен бе точен, но четири минути преди края Марко Ройс отбеляза втория си гол за вечерта и фиксира крайното 4:2 за Борусия за кеф на 80-те хиляди зрители, препълнили "Сигнал Идуна Парк".