Байерн (Мюнхен) записа 23-ата победа в Бундеслигата, след като надделя над Байер (Леверкузен) с 2:1 в мач от 25-ия кръг на немското първенство. По-рано преследвачът Борусия (Дортмунд) пък записа загуба, което позволи на баварците да дръпнат с цели 23 точки на върха. Така Байерн вече има нужда от едва 5 точки, за да си гарантира предсрочно титлата в Германия!

Мачът започна доста динамично и гостите от Байер можеха да поведат още в 11-ата минута, но останалият сам срещу вратаря Нойер Сон Хюн-Мин не успя нацели вратата. В 29-ата минута пък Нойер трябваше да спасява доста силен удар на Симон Ролфес, но въпреки това Байерн бе по-добрият тим на терена. В 44-ата минута това превъзходство се материализира, след като Манджукич с глава засече центриране на Швайнщайгер и откри резултата в полза на домакините.

В началото на второто полувреме – 52-ата минута, Швайнщайгер вкара страхотен гол от фаул и покачи на 2:0, а в последните секунди на мача Кислинг с глава върна един гол и оформи крайното 2:1, но за повече голове време нямаше.