По безапелационен начин, както завърши предишния сезон, така започва и новия, вече под ръководството на Пеп Гуардиола, за Байерн. Баварците стигнаха до разгромна победа с 4:0 срещу Хамбургер на полуфиналите на предшестващия сезона в Германия турнир "Телеком къп", който през тази година се провежда в Мьонхенгладбах.

Гуардиола използва доста интересен състав, в който като титуляри започнаха и двамата централни нападатели на тима Марио Манджукич и Клаудио Писаро, допълвани от Джердан Шакири в атака, а дебют направи Тиаго Алкантара. Робен се появи като резерва, а вратарят Нойер и Хави Мартинес изобщо не играха.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

И в този си вид обаче европейският шампион бе убедителен. Джером Боатенг откри резултата още в 12-ата минута, а всичко бе решено в края на първото полувреме. Марио Манджукич удвои в 41-ата мин., а в 44-ата Тони Кроос бе точен за 3:0. Крайното 4:0 бе оформено още в 52-ата мин. от влезлия малко преди почивкаата Томас Мюлер.

На финала на надпреварата Байерн ще се изправи срещу домакините от Борусия (Мьонхенгладбах), които отстраниха Борусия (Дортмунд) с 1:0.