Байерн поведе с 14 точки на върха на временното класиране в Бундеслигата след категорична победа 3:0 като гост на Майнц в мач от 20-ия кръг. Баварците вече имат в актива си 51 точки, а вторият Леверкузен е с 37, но и мач по-малко.

Томас Мюлер откри за Байерн в 41-ата минута след подаване на Тони Кроос, а след почивката дойде рециталът на Марио Манджукич, който блесна с два гола. Хърватският национал направи 2:0 в 50-ата минута, а седем по-късно оформи крайния резултат.

Шалке пък се издъни жестоко и допусна домакинска загуба с 1:2 от последния в класирането Гройтер (Фюрт). "Кралскосините" водеха с 1:0 след попадение на Мишел Бастос в 47-ата минута, но в 52-ата Феликс Клаус изравни. Драмата стана пълна в 91-ата минута, когато Никола Джурджич наказа домакините и донесе трите точки за тима си.