Байерн (Мюнхен) продължи великолепното си представяне тази седмица. След категоричната победа над Барселона с 4:0 в първия полуфинал в Шампионска лига, баварците успяха да запишат и рекорден 27-и успех в Бундеслигата за един сезон, като събраха и безпрецедентните 84 точки.

Джердан Шакири донесе минималния успех с 1:0 срещу Фрайбург в мач от 31-ия кръг на шампионата на Германия.

Попадението падна в 35-ата минута. Шакири центрира и вкара топката директно в мрежата - 1:0. До края Байерн, който вече си гарантира шампионската титла, продължи да доминира, но нови голове нямаше, въпреки че в 58-ата минута Марио Манджукич уцели гредата.

Третият в подреждането Байер (Леверкузен) пък надделя над Вердер със същия резултат. Любопитното е, че голът падна отново в 35-ата минута, когато Щефан Кислинг бе точен от дузпа.

В късния мач, още един от полуфиналистите в Шампионската лига - Борусия (Дортмунд) също запази много от титулярите си, но спечели с 2:1 при гостуването си на Фортуна (Дюселдорф) и така гарантира и на теория второто си място в крайното класиране на Бундеслигата. Шахин в 20-ата и Блашчиковски в 70-ата мин. вкараха за "жълто-черните", а за домакините точен бе Боджек в 88-ата мин.

Ето и останалите резултати:

Волфсбург - Борусия (Мьонхенгладбах) 3:1
Хофенхайм - Нюрнберг 2:1
Аугсбург - Щутгарт 3:0

Така в класирането води Байерн с 84 точки, пред Борусия (Дортмунд) с 61 и мач по-малко, Байер с 56, Шалке с 46 и мач по-малко и други. В дъното на таблицата са Аугсбург, Хофенхайм и Гройтер Фюрт.