Байерн (Мюнхен) постигна трети пореден успех в Бундеслигата. Момчетата на Юп Хайнкес спечелиха с 2:0 срещу Нюрнберг. Успехът обаче не дойде лесно, тъй като нулевото равенство се запази чак до 69-ата минута.

Нюрнберг първи имаше възможност да открие резултата, но Даниел Гинчек уцели горната греда. Последваха силни минути за тима на Пеп Гуардиола, който получи правото да изпълни доста спорна дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение срещу Робен. Зад топката застана Давид Алаба, който обаче би слабо и вратарят на Нюрнберг хвана топката.

Все пак след почивката Байерн успя да си гарантира поредните три точки. Франк Рибери направи 1:0 в 69-ата минута. Френският национал се разписа с глава след центриране на Филип Лам. Девет минути по-късно Ариен Робен удвои преднината, с което оформи и крайния резултат.

Шалке пък допусна второ поредно поражение в германския шампионат. "Кралскосините'' отстъпиха с 1:2 като гости на Хановер.

Срещата започна кошмарно за тима на Ян Келер, който получи два гола във вратата си до почивката, дело на Хусти в 15-ата минута от дузпа и Маме Бирам Диуф, а освен това остана с човек по-малко още в 13-ата минута след директен червен картон на Бенедикт Хьоведес. Шалке не успя да отговори, като стигна само до един гол чрез Адам Шалай.

Така тимът от Гелзенкирхен не успя да стигне до нещо повече и отново разочарова с предстаянето си. В края на мача реферът изгони по един играч на двата тима - Хусти и Кристиан Фуш.