Байерн (Мюнхен) направи поредна крачка към шампионската титла в Германия, след като разгроми гостуващия Вердер (Бремен) с 6:1 в мач от 23-ия кръг на Бундеслигата.

Баварците вече имат преднина от 18 точки пред шампиона Борусия (Дортмунд), който утре гостува на Борусия (Мьонхенгладбах).

Треньорът на Байерн Юп Хайкнкес даде почивка на някои основни играчи, но това не попречи тимът му да се наложи убедително на Вердер.

Головата фиеста откри Робен в 25-ата минута, а малко след това испанеца Хави Мартинес покачи на 2:0. В края на първата част защитникът на гостите Себастиан Прьодъл получи червен картон.

През второто полувреме Байерн продължи да доминира и още в 49-ата минута поведе с класически резултат след автогол на чешкия национал Гебре Селасие. Две минути по-късно Марио Гомес се разписа за 4:0.

Вердер успя да намали резултата чрез белгиеца Кевин де Брюне в 58-ата минута. В края на двубоя Байерн стигна до разгромното 6:1 след голове на Франк Рибери (86) и Гомес (89).

В друг мач от кръга Хановер записа категорична победа в дербито на север срещу гостуващия Хамбургер с 5:1. Головете за домакините реализираха Я Конан (2), Хущи, Диуф и Абделауе. Ван дер Ваарт бе точен за 1;1 от дузпа, което се оказа недостатъчно.