Байер (Леверкузен) продължи победния си ход в Бундеслигата. В мач от 10-ия кръг "аспирините" се наложиха с 3:2 над Фортуна (Дюселдорф).

Сидни Сам даде аванс на Байер още в 16-ата минута, но в 40-ата Нандо Рафаел възстанови равенството. 60 секунди по-късно Андре Шурле отново върна преднината на домакините.

Отборът от Леверкузен стигна и до трето попадение в 66-ата минута благодарение на Гонзало Кастро. Крайното 3:2 оформи Адам Боджек четири минути преди последния съдийски сигнал.

Байер завърши мача в намален състав, след като Симон Ролфес получи директен червен картон в 65-ата минута.

В класирането Леверкузен се изкачи на четвърта позиция с 18 точки, а Фортуна е 15-и с 10 точки. Лидер е Байерн (Мюнхен) с 27 точки, пред Шалке с 20.