Аугсбург изненадващо победи непобедемия отбор на Байерн Мюнхен, след като се наложи с 1:0 в мач от 29-ия кръг на Бундеслигата. Това бе първа загуба на баварците в първенството от 53 мача насам.

Хосеп Гуардиола очаквано започна без голяма част от титулярите, които получиха почивка преди реванша от четвъртфиналите на Шампионска лига срещу Манчестър Юнайтед.

В стартовия състав на Байерн личаха имената на трима играчи под 20 години Вайзер, Салахи и Хьойберг, както и някои футболисти, които по-малко започват титуляри.

Извън групата останаха Робен, Рибери и капитанът Лам, а Данте, Алаба, Боатенг, Гьотце и Томас Мюлербяха на резервната скамейка.

Домакините изиграха силен тактически мач и заслужено
стигнаха до първа победа в историята си срещу баварците в официален мач след осем загуби в осем мача досега.

В 26-ата минута Мануел Нойер направи отлично спасяване след удар от упор на Халил Алтънтоп, но пет минути по-късно стражът на гостите беше безпомощен след изстрела на Саша Мьолдерс, който беше изведен в чиста позиция в пеналта от Даниел Байер.

След почивката в игра за баварците влязоха Гьотце, Алаба и Мюлер. Гостите натиснаха съперника, но така и не успяха да стигнат до попадение.