Айнтрахт пропусна възможността да се изравни с втория в красирането Байер (Леверкузен), след като загуби убедително с 0:4 от Фортуна в първия мач от 15-ия кръг на Бундеслигата.

Домакините от Дюселдорф отбелязаха по два гола във всяко едно от двете полувремена и стигнаха до напълно заслужени три точки.

Карим Матмур остави Айнтрахт с човек по-малко на терена след два жълти картона още до 34-ата минута, след което домакините се развихриха.

Щефан Райзингер откри в 38-ата минута, а Оливер Финк удвои в 42-ата. Нандо Рафаел докара нещата до 3:0 в 58-ата минута, а малко преди края Алекс Белингхаузен оформи крайното 4:0.

Така Айнтрахт остана на 5-а позиция с 24 точки, докато Фортуна се изкачи на 12-ото място, където е Вердер също с 18 точки.