Вещи на мексиканската художничка Фрида Кало ще бъдат показани в голяма фотографска изложба в лондонската галерия Michael Hoppen, след като 60 години остават запечатани в стая.
Позната с екстравагантния си стил Фрида Кало продължава да е вдъхновение за много художници и до днес. Снимките са заснети от японския фотограф Ишиучи Мияку, чиято работа през годините се оказва най-подходяща за задачата. Мияку е носител на престижната награда Hasselblad и творчеството й е от огромно значение за Япония. Тя е един от първите фотографи, които разкриват травмите на държавата след Втората световна война. Документалните фотографии се отличават с невероятни детайли на всеки обект.
Когато Фрида Кало умира през 1954 година, нейният съпруг и колега художник, Диего Ривера, започва да събира нейните лични вещи. С течение на времето тези забравени реликви се превръщат в колекция от 300 най-различни предмета, заключени в банята на къщата им в Мексико.
Минават години и къщата им се превръща в музей на Фрида Кало, но малката баня остава затворена както са посетители, така и за куратори. Ривера оставя изрични инструкции банята да бъде отворена 15 години след смъртта му. Чак през 2004 година уредниците в музея най-накрая отварят вратата към тайната колекция. Тогава канят и Мияку да документира предметите.
Много от предметите разкриват креативността на Фрида Кало, други говорят за сериозните здравословни проблеми, които е имала през годините. Сред колекцията са открити традиционните мексикански поли, с които е криела недъга си, червената протеза, която е носела, както и гипсът за цяло тяло, в който е живяла известно време.
60 години след смъртта на Фрида Кало, Ишиучи Мияку получава достъп до тази невероятна колекция и прави един от най-детайлните „портрети” на мексиканската художничка.