Спускателният апарат на пилотирания космически кораб "Союз ТМА-13М" кацна в казахстанските степи тази сутрин, носейки космонавти от Международната космическа станция.
Капсулата е кацнала на планираното място на около 82 километра от казахстанския град Аркалик, уточняват от московския Център за управление на полетите. Самолет на спасителната служба е уловил сигнала на спускащия се апарат и го е отвел до мястото за кацане.
Спасителните екипи вече са достигнали капсулата и започнаха евакуацията им, астронавтите се чувстват добре.
С този полет се връщат на Земята руският космонавт Максим Сураев, астронавтът на НАСА Рийд Уайзман и Александър Герст.
Те работиха около 170 денонощия на околоземна орбита. Заедно с тях на Земята кацна "космическото поколение" мушици дрозофили, създадени за изследване на влиянието на безтегловността върху развитието на многоклетъчните организми. Научните изследвания са необходими за усвояването на дълбокия Космос.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google




















